Rakúska sekcia Alpenverein Obergailtal-Lesachtal prijala pozemky v Karnských Alpách

Obvykle býva odbdarovaný človek, ktorý má narodeniny, ale 86-ročný Heribert Zojer, bývalý správca úseku Obergailtal-Lesachtal rakúskeho alpského klubu urobil pravý opak. Daroval svoj horský majetok na Hinterjochu v srdci Karnských Álp sekcii Alpského klubu.

Po tom, čo sa Heribert Zojer stal majiteľom južnej strany Mauthner Alm v roku 1991 bola táto oblasť náležite udržiavaná. Jedinečnosť viac ako polovice hektára tejto alpskej krajiny spočíva v jej topografii a nadmorskej výške. Prelína sa s vápenným hornatým hrebeňom vo výške približne 1700 metrov nad morom a vyznačuje sa bohatou vegetáciou s horskými kvetmi všetkého druhu.

Táto časť Mauthner Alm je považovaná za “most kvetov“ k severu, a vyskytujú sa tam stovky chránených rastlín.

Spolu s týmto darom od milovníka prírody Heriberta Zojera bude pre alpský klub cťou aj naďalej udržiavať kus tejto prírody, ktorá sa stala súčasťou klubu a bude naďalej miestom pre výlety do prírody, vzdelávanie a odbornú prípravu svojich členov, najmä mládeže v oblasti prírody a horských športov. Malá horská chata, zrekonštruovaná v roku 1992 a pomenovaná podľa skupín mládeže ÖAV „horská chata“ bude slúžiť ako základňa počas komplexného ročného kosenia.

Veľká vďaka! Rakúska sekcia Alpenverein Obergailtal-Lesachtal by chcela poďakovať darcovi a bude aj naďalej konať v jeho duchu a želá všetko najlepšie.