Predstavujeme chatu – Die Dresdner Hütte

Zoznámte sa s rubrikou, v ktorej predstavujeme horské chaty klubu Alpenverein.  V tejto rubrike vám budeme pravidelne predstavovať chaty, ktoré sa oplatí nielen navštíviť, ale aj v nich stráviť pár dní. 

Vo výške 2038 m na ľadovci Stubai sa nachádza Dresdner Hütte, ktorá je situovaná v blízkosti strednej stanice lanovky, ktorou sa dostanete až na ľadovec. Je veľmi dostupná a pre rodiny s deťmi je vhodná, tak v zime (koniec Októbra – začiatok Mája) ako aj v lete (koniec Júna – koniec Septembra). Množstvo aktivít zahŕňa napríklad túry do okolia, lezenie rôznych stupňov obtiažnosti alebo zimné športy na ľadovci Stubai.

Ubytovanie na tejto chate je vybavené jednoduchým nábytkom a poschodovými posteľami a tečúcou studenou ako aj teplou vodou.
Na jednotlivých poschodiach sú toalety a sprchy. Osprchovať sa treba cca do 3 minút, lebo potom sa účtuje 1 Euro za prečerpanie. K vyžiadaniu sú aj obliečky ale ručníky a uteráky by ste si mali priniesť so sebou.

Platí sa na mieste a platby s kartou sú možné len od sumy 150 Eur. Miestna taxa je 1,50 na deň. Ak stihnete poslednú lanovku na ľadovec, ktorá ide do 16.15 tak sa môžete ubytovať aj potom, a v deň odchodu hostia opúšťajú ubytovanie do 9.00 ráno. Ak mate veľkú batožinu za príplatok 5 Eur Vám zabezpečia snehový skúter ale v akýkoľvek čas okrem 11.00-14.30.

Čo sa týka stravovania k dispozícií je polpenzia, ktorá zahŕňa sýte raňajky 7,00-8,30 trojchodová večera, ktorá sa servíruje od 18.30 s bohatým šalátovým bufetom pripraveným od 18,00.

Počas dňa kuchyňa ponúka samoobsluhu bohatých studených a teplých jedál.

Po dni strávenom na svahu sa v zime môžete vysaunovať. Saunu môžete navštíviť ak ste štyria alebo Vás je viac.

cennik_dresdner

Zdroj: www.dresdnerhuette.at