Sport and English Camp na Stubaii je za nami

Jeseň je v plnom prúde a my sme sa vybrali na kemp za prvým kontaktom so zimou, lyžami a angličtinou. Náš kemp prebehol v známom stredisku Stubai v rakúskych alpách.

Skvostné ubytovanie na Dresdner Hutte priamo vedľa strednej stanice gondoly strediska nám uľahčilo každodennú prepravu a vnieslo nás priamo na kopec. Táto chata sa môže pýšiť nielen svojou dokonalou polohou, ale aj skvelými službami, vynikajúcim jedlom a v neposlednom rade ochotným a ústretovým personálom.

Náš kemp trval 4 dni. Už v nedeľu sme sa išli pozrieť aké lyžiarske možnosti a podmienky nám ponúka stredisko. Väčšina vlekov a lanoviek bola v prevádzke a zlyžovať sa plynule dalo až k Dresdner Hutte na strednej stanici.
Každodenný program pozostával z dopoludňajších a poobedných aktivít. Po výdatných raňajkách sme sa vybrali na čerstvo upravené zjazdovky a najmä do snowparku.

Pod vedením Zuzičky Stromkovej a Štepánky Hollweg Lučanovej sme sa naučili nové triky a zdokonaľovali sme štýl lyžovania jazdenia a precvičovali angličtinu aj na kopci.

Ako camp prebiehal?

Poobede a ku večeru deti mávali hodiny angličtiny s Jankou Kusou. Naučili sa najmä terminológiu jazdenia v snowparku ale aj na lyžiach ako takých. Taktiež sme upevňovali už predtým zvládnuté gramatické štruktúry a slovíčka. Deti si so sebou odniesli materiály a slovníky vytvorené priamo pre tento zimný kemp.
Vďaka za celkový priebeh kempu patrí najmä všetkým deťom, ktoré si počínali úplne perfektne, či už na svahu alebo na hodinách angličtiny a aj celému stredisku Stubai Glacier. Stredisko nám poskytlo skvelý priestor a dokonalé služby môžete očakávať nielen v zime a jej plnom prúde ale dokonca aj v novembri keď toho prírodného snehu je veľmi málo. Minulý rok sme na Stubai zažili poriadny powder, ale tento rok moc prírodného snehu nebolo. Budeme dúfať, že začiatkom decembra sa situácia zmení.

Snowpark a stredisko

Stredisko malo veľmi dobré podmienky na jazdenie v snowparku v tomto období je to najlepšie stredisko na svete do ktorého jazdia profesionálny lyžiari z celého sveta. Park pozostáva zo skokov a prekážok pre začiatočníkov až po profi úroveň. Väčšia časť detí, ktoré sa kempu zúčastnili si po prvý krát vyskúšala tento druh lyžovania. Naučili sa základné pravidlá, ktoré sa v snowparku dodržujú, vyskúšali si jazdiť na prekážkach a skokoch a jazdu na switch a základy odrazov na skoky.
Na konci zimy sa na Vás tešíme znova na ďalšom kempe.