SPORT & ENGLISH CAMP 2015 Šumava

Jedno z poslaní Horského klubu je zvýšiť záujem detí o prírodu, šport a vzdelávanie. Práve na týchto pilieroch stojí úroveň kvality života našich ratolestí v budúcnosti.

Tím MOVE UP má úspešne za sebou prvý letný detský športovo-anglický camp v nádhernom horskom prostredí na Šumave. Kombinácia športu a angličtiny oslovila nielen deti samotné ale aj rodičov. Inovatívne vyučovanie angličtiny v kombinácií so športovou prípravou vidíme ako veľkú pridanú hodnotu a plánujeme to naďalej rozvíjať či už ako letnú alebo zimnú prípravu.

Šport – rozvíjanie motorických schopností

Intenzívne sa deťom venovala lyžiarka Štepánka Lučanová, ktorá pôsobí ako trénerka lyžovania ale predovšetkým učí deti ako sa radovať z pohybu a zlepšovať sa v jednotlivých cvičeniach. Programu sa zúčastnila aj reprezentantka SR vo freestylovom lyžovaní Zuzka Stromková, ktorá deti viedla k rozvíjaniu motorických schopností a zdokonaľovaniu návykov pri udržaní rovnováhy. V programe boli zahrnuté cvičenia na  rebrinách, TRX pásy, cviky na fit lopte a rôzne balančné aktivity na trampolíne a balace boarde. Tréningový program bol zameraný na individuálny prístup k jednotlivcovi. Deti boli rozdelené podľa športov a úrovne ich schopností.

Angličtina – inovatívny prístup

Vo vyučovacom procese anglického jazyka boli deti pod vedením profesionálneho anglického lektora Janky Kusej rozdelené do skupín od úplných začiatočníkov až po mierne pokročilých a prebrali hravou formou časti tela, mnoho slovíčok na rôzne témy. Upevnili si a zopakovali si nadbudnuté a nové poznatky. Spoločnými aktivitami vždy v závere dňa s agličtinou prepojili to, čo sa deti naučili po športovej stránke.

Budeme radi ak sa k nám pridáte v ďalšom kempe, ktorý bude na Rakúskom ľadovci Stubai a bude zameraný na tréning na svahu v kominácií s učením sa angličtiny. Termín a ďalšie informácie čoskoro. Spolu sa posúvame vyššie!

MOVE UP – Sport and english camp 2015Oficiálne video z letného SPORT AND ENGLISH campu od Martina Bernarda! Chceme upozorniť, že už dnes večer sa spustí registácia na náš zimný camp , ktorý bude už za pár týždňov na ľadovci Stubai…

Posted by MOVE UP on Wednesday, 23 September 2015

Fotogaléria