Informácie k otvoreniu horských chát v rakúskych Alpách

Situácia ohľadom horských chát, reštaurácií či útulní v rakúskych Alpách na ktoré môžte prísť prespať alebo sa občerstviť má ešte veľa nezodpovedaných otázok. Útulne, chaty a reštaurácie v Rakúsku majú povolenie otvoriť od 15.05.2020 pre denných hostí a obslúžiť 4 dospelé osoby (a ich maloleté deti), ktoré sedia za jedným stolom (vnútorným alebo vonkajším). Zamestnanci sú povinní nosiť rúška (nie v kuchyni). Hostia by mali rúška nosiť iba v chate ale nemusia ho mať nasadené pri stole.

A čo prenocovanie?

Podľa dnešných informácií môžu poskytovatelia ubytovania začať otvárať od 29.05. – za akých podmienok a či to platí aj pre prístrešky, to zatiaľ ešte presne nevieme.

Dňa 17. apríla naši kolegovia v rakúsku spolu s rakúskymi vysokohorskými združeniami a DAV poslali ministerstvu zbierku nápadov. Prezentovali tam množstvo možných opatrení na implementáciu pre chaty s najvyššou možnou bezpečnosťou pre hostí ako aj personál.

V súčasnej situácii, samozrejme, zostávajú niektoré otázky otvorené.

Čakáme na vyhlásenie ohľadom otvorenia reštauračného podnikania a dúfame, že včas odpovieme na možné požiadavky ohľadom prenocovania na chatách a útulniach.

Zdroj: alpenverein.at