Recenzia – šnorchlovanie na Bali

Ako členom v Alpenverein ste poistne krytý aj pri aktivitách „na vode“. Ak radi šnorchlujete alebo chcete šnorchlovanie vyskúšať, dávame Vám tip pre vycestovanie do Indonézie. Konkrétne lokalitu Padangbai na ostrove Bali, ktorá je top miestom pre potápačov a šnorchlistov.

V maličkej dedine Padangbai nájdete veľa certifikovaných (potápačských) centier, ktoré ponúkajú potápačské kurzy, ale aj výlety pre šnorchlistov. Nás cesty zaviedli do potápačského rezortu, ktorý prevádzkujú sympatickí Slováci a kde sme strávili krásne chvíle a mali možnosť šnorchlovať na Manta point a Crystal Bay. V ponuke bolo aj mnoho iných miest, ale naša voľba boli práve Manty obrovské.

Čo sa týka vodných aktivít na ostrove, treba rátať, že napr. za  kompletné vybavenie (neoprén, plutvy, okuliare, šnorchel), cestu rýchloloďou na Manta Point a Crystal Bay, (od Padangbai vzdialené asi 30-40 min), ktoré sú pri ostrove Nusa Penida, vrátane občerstvenia a obeda stoja okolo 38 Eur. Za príplatok si môžete objednať aj súkromného sprievodcu.

Tým so slabším žalúdkom pre istotu odporúčame užiť pri raňajkách kinedril, v rezorte OK DIVERS Vám ho automaticky poskytnú. Vlny v oceáne sú miestami divoké a cesta loďou môže byť dobrodružstvom sama o sebe. Hodina šnorchlovania na Manta Point-e znamená množstvo rýb, (väčšinou) úžasnú viditeľnosť a pri troche štastia sa Vám podarí uvidieť aj manty, a to riadne zbízka. Nám sa ich podarilo uvidieť tri. Manty sú niekedy paradoxne lepšie vidieľné pre šnorchlistov ako pre potápačov. Rozmanitosť podmorského dna je slovami neopísateľná a ten, kto mal hlavu už aspoň raz pod vodou, vie, čo tým myslíme.

Vrelo odporúčame vyskúšať šnorchlovanie a tiež pobyt v úžasnom mieste Padangbai a v OK DIVERS, kde sa kombinuje profesionalita s pohostinnosťou, pokoj a kľud, úžasní ľudia a súkromie. No a v neposlednom rade asi najlepšia tradičná balijská kuchyňa s celosvetovou. Nájdete tu naozaj všetko. Možno niektorí aj viac ako hľadáte.