Tipy na chaty Alpenverein – Jar v Rakúskych Alpách

Už viete kam vyrazíte na jarnú lyžovačku či skialp v Rakúskych Alpách? Pripravili sme si pre Vás pár tipov s členským preukazom Alpenverein kam sa Vám oplatí a môžete ušetriť peniaze za ubytovanie. Na mnohých z horských chát sa môžete ubytovať priamo v lyžiarskom stredisku a budete mať komfort s krásnym výhľadom priamo na svahu. Preto sme vám s Alpenverein Slovensko priniesli pár tipov na vysokohorské chaty v rôznych oblastiach a cenových reláciách.

Kolner Haus

Horská chata sa nachádza v jednom z najlukratívnejších Rakúskych lyžiarských stredísk Serfaus Fiss Ladis. Toto stredisko je jedným z najnavštevovanejších lyžiarských stredísk vhodných pre náročných. Haus sa nachádza vo výške 1965 m.n.m. pri stanici lanovky. Cena za noc na chate sa pohybuje podľa izby v ktorej sa ubytujete. Vrátane polpenzie sa pohybuje od 60 euro do 68 euro pre dospelú osobu. Pre tých, ktorí nemajú kartičku Alpenverein je cena za noc o 10 eur drahšia no v porovnaní s ubytovaním pri lanovke v údolí sa cena na horskej chate líši a zaplatíte za ňu polovičnú oproti ubytovaniu v dedinke pri lanovke kde ceny vrátane polpenzie začínajú od 120 eur.

Chata je priteľská k deťom a nájdete v nej hracie miestnosti či  chutnú stravovu, ktor sú vhodné pre deti. Ak by ste sa vybrali na skialp môžte si urobiť túru na Furgler, Planskapf, Rotpleiskopf, Riefenkopf, Gatwanderung, ktoré sú vzdialené od chaty cca 8 -13 km alebo si zvoliť lahší výšlap na Zum Klettergarten Furglersee. Stredisko je vybavené 38 lanovkami a vlekmi a má okolo 70 zjazdoviek rôznych úrovní. Cena ski passu na deň je 52 eur no pri viac dňovom lístku sa cena líši a za 6 dňový zaplatíte 248,5 €.

Ulmer Hutte

V stredisku St. Anton sa nachádza chata Ulmer Hutte.
St.Anton je jedno z najväčších lyžiarskych stredísk a má 88 vlekov, 305 km upravených zjazdoviek a 200 km freeridových trás. Lyžiari môžu lyžovať od rána do večera po rôznych svahoch bez toho aby využili v jeden deň 2 krát tú istú lanovku. Zamestanci na chate sú veľmi milí a radi vám odpovedia na vaše otázky ohľadne túr či ubytovania.

Ulmer hutte - alpenverein

Hostia ocenia domácu kuchyňu a dobrú polohu hneď na zjazdovke. Cena za noc na chate vrátane polpenzie cez týždeň je 71,50 € s členstvom Alpenverein (nečlenovia Alpenverein platia cenu za noc 86,50 €) v porovnaní sa táto cena pohybuje v podobných a vyšších čiastkach v dedine pri nástupe do lanovky. Za dospelú osobu okolo 60 a viac eur na noc vrátane raňajok bez polpenzie. Cena skipasu na deň v lyžiarskom stredisku St.Anton je 54,50 € pre dospelú osobu.

Erfurter huette

Chata sa nachádza v malom lyžiarskom stredisku Maurach am Achensee, kde môžte nájsť dohromady 5 lanoviek a vlekov rôznej náročnosti. Okolitá príroda je nádherná a v mestečku pod chatou sa nachádza obrovské jazero. Cena ubytovania s preukazom Alpenverein je za 14 eur na noc. Ak by ste si chceli priplatiť raňajky je to možné za príplatok 11,50 € pre dospelú osobu.

Vačšina ubytovaní v okolitých penziónoch v okolí lanovky vychádza podľa serveru booking cca na 60 € za noc. Cena za lyžiarsky lístok v stredisku je 32,50 € za dospelú osobu. Skialpinisti môžu využiť túru do okolia a urobiť si výlet na Rofanspitze a Seekarlspitze.

Fotografie boli prebrané z webových stránok chát:

• Kolner Haus – www.koelner-haus.at
  • Ulmer Hutte – www.ulmerhuette.at