Akcia – zvyšok roka 2023 zadarmo

Súčasťou členstva Alpenverein je celosvetové poistenie, ktoré platí na celý kalendárny rok 2024. Ak sa rozhodnete stať členom už teraz, bude to pre Vás najvýhodnejšie. Pretože ZADARMO nadobudnete poistné krytie aj na zvyšok roka 2023. Zvyšné mesiace v aktuálnom roku 2023 teda získavate k členstvu na rok 2024 ZADARMO a pribalíme Vám aj darček :).

Rovnaká výhoda je aj pre súčasných členov

Rovnaká výhoda platí nielen pre nových ale aj pre tých členov, ktorí na rok 2023 nemali zaplatený členský poplatok. Ak ste mali členstvo zaplatené v minulosti a predĺžite si ho na rok 2024 teraz, získavate krytie aj na zvyšné mesiace v aktuálnom roku 2023 zdarma.

Platnosť členstva a poistenia až do 31.1.2025

Od termínu zaplatenia poplatku máte členstvo a poistenie v rámci Alpenverein platné do 31.1.2025. Január 2025 je prechodný mesiac. Prechodný preto, lebo ak by ste ešte v januári 2025 nemali zaplatený členský poplatok na rok 2025 a mali by ste poistnú udalosť, tak táto udalosť bude riešená v prípade, že si vrámci tohoto prechodného obdobia t.j. do 31.1.2025 dodatočne uhradíte poplatok na rok 2025.

Alpenverein Vám platí celosvetovo po dobu 8 týždňov od vycestovania zo Slovenska

Ak je Vaša adresa na Slovenskej adrese, platnosť poistenia sa vzťahuje pri voľnočasových aktivitách na záchranu a pátranie aj na území Slovenska (vrátane zásahov Horskej záchrannej služby v horách a záchranu vrtuľníkom). Poistenie v rámci Alpenverein Vám platí celosvetovo po dobu 8 týždňov od vycestovania zo Slovenska. Krytie vo svete okrem záchrannej akcie a pátrania pokrýva aj liečebné náklady.

Môžem uviesť aj adresu bydliska v zahraničí?

Pri registrácií je najvýhodnejšie uviesť adresu pobytu v krajine, v ktorej sa celoročne najviac zdržiavate a trávite v nej voľný čas. Nezáleží na tom, aký je Váš trvalý pobyt zapísaný vo Vašom občianskom preukaze. Alpenverein požaduje adresu „hlavného bydliska“, ktorým môže byť akákoľvek adresa aj v zahraničí.

Na čo si dať pozor ak máte hlavnú adresu v zahraničí?

Poistné krytie platí celoročne v krajine „hlavného bydliska“ a ak z tejto krajiny hlavného bydliska vycestujete za hranice, tak v inej krajine Vám platí poistenie v rámci Alpenverein na záchranu, pátranie a liečenie prvých 8 týždňov od vycestovania. Treba zobrať na vedomie, že v krajine hlavného bydliska sa vzťahuje poistenie na záchrannú alebo pátraciu akciu. Liečebné náklady v krajine hlavného bydliska kryté nie sú, hradia sa z Vášho zdravotného poistenia, ktoré Vám platí Váš zamestnávateľ alebo si ich platíte dobrovoľne. Ak teda uvediete pri registrácií adresu hlavného pobytu v zahraničí uistite sa, či v tej danej krajine máte platné zdravotné poistenie.

Viac informácií nájdete na stránke poistenia alebo na stránke všeobecných podmienok. Registráciu je možné vykonať online na objednávkovom formulári.